Pożary w Kwaśniowie Górnym

27.06.2019 r
Nasza jednostka została zaalarmowana przez KP PSP Olkusz do pożaru hali warsztatu oraz garaży w miejscowości Kwaśniów Górny. Do pożaru udaliśmy się dwoma zastępami GCBA 4/16 Ural oraz GBA 2,5/16 Star 266. W drodze do zdarzenia nasz średni zastęp został przekierowany do pożaru drewnianego budynku gospodarczego który znajdował się w tej samej miejscowości. Zadaniem zastępu GBA było rozwinięcie jednej linij gaśniczej oraz pomoc w opanowaniu i ugaszeniu płonącego budynku będącej już na miejscu jednostce OSP Laski. W tym samym czasie Ural dojechał na miejsce pierwszego wezwania jego zadaniem było dostarczanie wody. W działaniach brały udział zastępy z różnych jednostek z powiatu Olkuskiego. Po około dwóch godzinach nasze zastępy wróciły do remizy.

Nr. 33/2019